ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ - ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

Το Λεόντειο Λύκειο Πατησίων, πιστεύοντας ότι η "Αρχή πολιτείας απάσης νέων τροφά" του Πυθαγόρα, αποτελεί ένα σύγχρονο εκπαιδευτήριο, μία ζωντανή εκπαιδευτική μονάδα, ένα σχολείο με φιλόκαλους εκπαιδευτικούς που αγαπούν το έργο τους, ανήσυχους, φιλόπονους, δραστήριους, συνεπείς, φιλοπρόοδους και με αυξημένο το αίσθημα ευθύνης.

Θα φαινόταν αδιανόητο, επομένως, να μην υπάρχουν καθόλου μαθητικές εκδηλώσεις και δραστηριότητες ή να υπάρχουν λίγες ή μονομερείς. Και μόνον η αναφορά τους, τεκμηριώνει γιατί το Λεόντειο Λύκειο Πατησίων συγκαταλέγεται στα λίγα μετρημένα καλά εκπαιδευτήρια της πατρίδας μας.
Στις εκδηλώσεις που ακολουθούν, θα αναφέρουμε ενδεικτικά μερικές - γιατί δεν είναι δυνατόν α παρουσιαστούν όλες- που αφορούν τον παιδαγωγικό-μορφωτικό, τον κοινωνικό, τον πολιτιστικό και τον ψυχολογικό τομέα, εμβολιάζοντας με παιδευτικό χαρακτήρα τις ευαίσθητες ψυχές των 1600 περίπου μαθητών μας.

Εγγραφές 2017-2018

Επισκέπτες